Studijní zájezd do Anglie

Studijní zájezd do Velké Británie 2017

V letošním školním roce uspořádáme tradiční zájezd pro žáky 5. - 9. ročníků do Velké Británie.
Tentokrát se podíváme do Hastings a okolí.
Veškeré informace i přihlášku na zájezd naleznete v přílohách.
Informace ke stažení zde
Přihláška ke stažení zde

PORTSMOUTH – VELKÁ BRITÁNIE

Květen 2015

V roce 2015 jsme vycestovali na výukový a poznávací zájezd do Velké Británie. Za hlavní cíl jsme si tentokrát zvolili slavné přístavní město Portsmouth, kde jsme byli ubytováni v hostitelských rodinách. Navštívili jsme některá slavná místa, jako mysteriózní Stonehenge, muzeum automobilů či prales s divokými poníky. Nechyběla ani pravidelná návštěva jednoho z nevětších evropských měst – Londýna. Všichni se dobře bavili, prověřili své znalosti angličtiny při komunikaci s anglickými rodinami. Plni dojmů jsme se vrátili zpět domů. Zde můžete zhlédnout fotografie z letošního zájezdu: https://zsbabak.rajce.idnes.cz

Ochutnáváme Evropu

Vyučování cizích jazyků na Základní škole Jana Babáka má dlouholetou tradici, kterou se v naší moderní době snažíme nejen udržovat, ale i zkvalitňovat. Naši žáci mají možnost každé dva roky vycestovat do Evropy a ověřit si znalosti cizího jazyka v praxi. Při volbě zájezdu do Francie a Velké Británie jsme se soustředili na co největší intenzitu prožitku. Naše děti navštívily dvě světová velkoměsta – Paříž a Londýn, absolvovaly výuku s rodilými mluvčími a navíc se staly na pár dní součástí anglických rodin. Během společných snídaní a večeří se dorozumívaly se svými novými rodinami anglicky, ochutnávaly typicky anglické snídaně a večeře, hrály s anglickými dětmi karty a počítačové hry či sledovaly televizi.

Letošní ochutnávání Evropy bylo ještě obohaceno o návštěvu pravé pařížské kavárny, která se na hodinu stala jediným útočištěm před silným a studeným deštěm. Pařížská káva a čokoláda všechny cestovatele zahřály nejen po těle, ale i na duši.  Taková spousta zážitků a chutí nesměla být zapomenuta, a proto si děti vedly deník, do kterého pravidelně zapisovaly své dojmy.

Výňatky z dětských deníků jsou důkazem toho, že letošní pobyt v cizině se vydařil a všechny cestovatele obohatil o nazapomenutelné zážitky.

„Mně se nejvíc líbilo, jak ta naše rodina byla na nás hodná.“           Klárka (6.B)

„Mě nejvíc překvapilo Muzeum Madam Tussauds, protože ty figuríny vypadaly opravdově.“

Terezka (6.B)

„ Mě ze všeho nejvíc překvapilo, že na nás rodina byla velmi hodná a že jsem rozuměla skoro každé slovo.“                                                                                        Vendula (5.A)

„ Nejvíc mi chutnalo jídlo v rodině.“                                                Jakub (7.A)

„ Náš učitel se pokoušel mluvit česky a měl u toho ten anglický přízvuk.“  Julča (7.B)

„ Byli jsme u Vítězného oblouku a tam byli samí prodavači Eiffelovek a oni nás pořád otravovali a vnucovali nám je a bylo jich strašně moc.                      Marek (5.B)

„Ze všech zážitků mi ten nejlepší připadl prolet na LondonEye.“   Zuzka (6.A)

„ Nejvíc se mi líbilo, když jsme byli na pláži v Brightonu.“      Denisa (7.B)

„Můj nejsilnější zážitek je ze Sea Life centra. Byli tam rejnoci, jeden byl přímo naplácnutý na trubce pod vodou a další plaval čumákem nahoru. Byli roztomilí.“         Terka (6.B)

„ Nejvíce se mi líbil tunel, v kterém nad námi plavali obrovské želvy a žraloci.“       Beáta (6.B)

„Nejvíce se mi líbila pláž a moře a moc mi chutnaly Fish and Chips.“        Theo (5.B)

„Jenomže racci nám skoro celou krabičku Fish and Chipsa odnesli.“          Ondra (5.B)

„Eiffelova věž a Brighton Pier jsou obří a nádherné.“                                 Terka (8.A)

Více fotografií na : anglie2013.rajce.net

Velká Británie

Naše škola organizuje výukové a poznávací zájezdy do Velké Británie. Četnost výjezdů se řídí zájmem rodičů našich žáků.

V letošním školním roce chystáme návštěvu Bruselu a Severního Walesu v termínu 14. 5. až 21. 5. 2011.

V roce 2009 se uskutečnil výukový pobyt v Brightonu. Tentokrát jsme mj.navštívili Paříž a Londýn. Termín pobytu byl 16. - 23. 5. 2009

Během osmidenního pobytu v anglickém přímořském městě Plymouth navštívili naši žáci Porthmouth, Torkey, Lands End a jiná zajímavá místa jižního pobřeží.Pod vedením zkušených britských pedagogů absolvovali čtyřdenní dopolední výuku, na jejímž konci obdrželi certifikát hodnotící úroveň jejich znalostí a dovedností. Do programu zájezdu byla zahrnuta celodenní návštěva Londýna.Největším ohodnocením kvality zájezdů i práce pedagogů jsou kladné ohlasy dětí, které zájezd absolvovaly. Možnost navštívit cizí zemi motivuje i mladší děti a podporuje jejich chuť učit se jazyk intenzivně a s nadšením.

V letech 2006 a 2009 se také uskutečnily jednodenní zájezdy do Vídně, kde měli žáci možnost nejen poznat pamětihodnosti tohoto města, ale ověřit si své znalosti druhého cizího jazyka - němčiny.