• Hudební a jazykové soustředění

    • 10. 9. 2019
    • Na konci září a začátku října se uskuteční tradiční hudební a jazykové soustředění. Hudební soustředění proběhnou jako již tradičně v RS Lorien v Nekoři v Orlických horách. Pěvecký sbor Perličky II (starší přípravné oddělení) se soustředění zúčastní ve dnech 23. - 27. 9., ROSA (koncertní sbor) pak od 27. 9. do 4. 10. 2019.

     Jazykové soustředění proběhne od 29. 9. do 4. 10. 2019 v Češkovicích u Blanska a zúčastního se ho především žáci sedmých tříd.

    • Adaptační kurzy šestých tříd

    • 10. 9. 2019
    • Ve dnech 9. - 11. 9. 2019 se žáci šestých tříd účastní adaptačního kurzu. Jeho program je zaměřen na mezilidské vztahy, komunikaci, sebepoznání a další oblasti vzájemného soužití.

    • Koncertní sbor Rosa v Řecku

    • 4. 6. 2019
    •                Ve dnech 3.-12. května 2019 se uskutečnil zahraniční koncertní zájezd, kterým sbor Rosa navázal na úspěšné turné po Řecku před dvěma lety.

                    Naši zpěváci – žáci pátých až devátých ročníků, vystoupili na koncertech v Soluni a Leptokarii. Repertoár koncertů zahrnoval nejen světové hity skupin Queen, ABBA, Beatles a dalších, ale i lidové písně Moravy a Řecka, které doprovodili čeští i řečtí hudebníci.

                    Vysoká úroveň provedení skladeb zaujala široké publikum místních i zahraničních diváků a koncerty měly veliký ohlas. Naši zpěváci byli přijati a oceněni zastupiteli měst, kde vystupovali. Podařilo se nám navázat spolupráci pro další plánované zahraniční projekty.

                    Kromě zkoušek a vystoupení si mohli naši žáci vychutnat krásu Řecka na výletech lodí, na výšinách Olympu, při prohlídce Soluně a užili si i odpočinek na mořské pláži.

                    Těší nás, že můžeme našim žákům zprostředkovat radost z hudby i úspěch z vystoupení na koncertech a hudebních projektech v zahraničí.

      

    • Cambridgeské zkoušky

    • 30. 4. 2019
    • Dne 14. 6. 2019 se budou na naší škole opět konat Cambridgeské zkoušky YLE - Starters, Movers, Flyers. Každý účastník obdrží mezinárodní certifikát, ve kterém bude zaznačena úroveň dosažených znalostí. V případě dotazů kontaktujte vyučující angličtiny.

    • Atletický duben na ZŠ Jana Babáka

    • 30. 4. 2019
    • V uplynulém měsíci se žáci naší školy účastnili dvou atletických závodů.

     Štafetový pohár byl určen pro žáky druhých až pátých tříd. Jednalo se o štafety 8 x 100 metrů a smíšené štafety 8 x 200 metrů. V tomto okresním kole vybojovali naši malí sportovci bronzové medaile.

     Dalším závodem byl přebor města Brna v atletickém trojboji čtvrtých a pátých tříd. ZŠ Jana Babáka reprezentovali tito žáci: Adriana Tejralová, Markéta Jílková, Dan Soják a Dominik Horyna. Ve velké konkurenci 18-ti závodících škol vybojovali naši reprezentanti první místo a stali se pro letošní rok mistry Brna. Tímto vítězstvím si naše škola zajistila postup na krajské finále, které se koná v závěru května na ZŠ Laštůvkova.

     Všem reprezentantům gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v krajském kole.

     (L. Grossová, P. Pilátová, R. Schöller – učitelé TV)

    • English Jungle

    • 2. 5. 2019
    • 11. dubna 2019 se dva naši žáci, Andrea Jelínková a Tadeáš Doleží, zúčastnili 19. ročníku anglické soutěže English Jungle. Ve velké konkurenci oba dva dosáhli hezkých výsledků. Tadeáše dokonce dělil jenom jeden bod od třetího místa! Andy & Teddy, congratulations! 

    • ISIC scholar

    • 31. 8. 2018
    • Nabízíme pro naše žáky možnost pořízení karty ISIC scholar. Více informací a přihlášku naleznete v sekci Dokumenty+formuláře (soubor "ISIC scholar") nebo kliknutím na odkaz níže.