Dvojnásobný úspěch ZŠ Jana Babáka ve vybíjené

04.05.2016 07:42

Po více než deseti letech se probojovala obě dvě družstva naší školy do finále města Brna ve vybíjené.

Obvodní kolo v kategorii uzavřené (dívky) se odehrálo na ZŠ Jana Babáka a náš tým postoupil z druhého místa do městského finále. Děvčata porazila ZŠ Sirotkovu, Laštůvkovu, Zemědělskou a podlehla v prodloužení ZŠ Vejrostové, která také postupovala spolu s námi.

Ve středu 27. 4. se hrálo očekávané finále na ZŠ Novoměstská, do kterého se probojovaly 4 nejlepší školy z města Brna – ZŠ Jana Babáka, Vejrostova, Holzova a Milénova. Ve finále se nám podařilo porazit všechny finalisty a holky se staly mistry města Brna pro rok 2016. Zároveň postoupily na krajské finále.

Obvodní kolo v kategorii otevřené (hoši i dívky), které se hrálo na ZŠ Jasanová, se účastnilo 9 družstev. Po vítězství nad ZŠ Sirotkovou a Pastvinami jsme se probojovali do semifinále, ve kterém jsme udolali domácí tým a dostali se do finále proti ZŠ Rozmarýnova. Bohužel už nám docházely síly a byli jsme poraženi. I tak nám účast ve finále zajistila postup na finále města Brna.

Den po dívčí kategorii se hrálo finále s účastí šesti nejlepších škol. V základní skupině jsme vyhráli nad ZŠ Pavlovskou a Slovanským náměstím a postoupili jsme do semifinále proti Rozmarýnové, které jsme vrátili porážku z obvodního kola a dostali se opět do finále. V něm jsme porazili ZŠ Pavlovskou a i v kategorii otevřené jsme se stali mistry města Brna pro rok 2016 a opět nás nemine účast v krajském finále.

Chtěl bych poděkovat všem našim reprezentantům, kteří se podíleli na skvělém úspěchu a popřát jim mnoho zdaru v krajském finále.

 

Mgr. Radim Schöller - předseda ŠSK ZŠ Jana Babáka