Mezinárodní úspěch našeho sboru ve Španělsku

24.10.2010 15:00

Převzato z webu ČT24. Dětský pěvecký sbor Perličky obsadil v mezinárodní soutěži v katalánském Malgrat de Mar druhé místo. Děvčata a chlapce ze Základní školy Jana Babáka dirigoval Michal Jančík, který byl navíc oceněn jako nejlepší dirigent soutěže. Kromě zpěvu na pátém ročníku festivalu předvedly Perličky svůj um ještě v Barceloně a Mataró.

Perličky si na vystoupení připravily tři skladby, z nichž jednu povinnou určila porota. "Na vystoupení jsme museli nacvičit tradiční katalánský sbor Bal de ciri. Dále jsme si připravili Ave Maria. Podmínkou také byla jedna skladba z našeho regionu. Rozhodli jsme se pro píseň Pod dubem za dubem," uvedl dirigent souboru Michal Jančík.

Jádro sboru tvoří žáci a žákyně z 5. A ze Základní školy Jana Babáka s rozšířenou hudební výchovou. Osm dětí z třicetičlenného souboru patří mezi jejich mladší kolegy. Děti chodí zpívat do sboru dvakrát týdně. Před soutěžním festivalem měly navíc soustředění. "Děti ze sboru si zkrátily prázdniny a začaly chodit do školy o týden dřív, aby vše stihly řádně vypilovat a nacvičit," shrnula třídní učitelka Zina Hošková.


Celý článek vč. videoukázky naleznete zde.