AKCE

 

AKTUALITY

 

 
 
AKCE, KTERÉ PROBĚHLY V NAŠÍ ŠD 

 

Září

Vítání prvňáčků

V úterý odpoledne 26. září proběhla první celodružinová akce "Vítání prvňáčků"- Stalo se už tradicí v měsíci září vítat prvňáčky v naší školní družině. Pro nepřízeň počasí byly připraveny stanoviště se zábavnými úkoly ve školní budově. S organizací nám pomáhaly děti ze 3. a 4. tříd. Věříme, že si naši malí žáčci kromě kornoutu s cukrovím odnesli také pěknou vzpomínku na první dny ve školní družině.

 

Říjen

3. 10. Filmové představení v kině Lucerna "Já, padouch 3". 

 

Malování křídami

17. října se za slunečného počasí uskutečnila akce malování křídami, která patří mezi oblíbené hrátky našich dětí. Tématem k malováni bylo: "Pohádková postava". Děti se pustily s velkou vervou do malování a během chvíle se běžecká dráha proměnila v pestrobarevnou paletu krásných obrázků.

 

23. 10. Filmové představení v kině Lucerna "Hurvínek a kouzelné muzeum". 

 

Listopad

21. 11. Filmové představení v kině Lucerna "Esa z pralesa". 

 

Strašidelný lampionový průvod

Nejrůzněji barevné lampiony, lucerničky a světýlka byly k vidění ve čtvrtek 23. listopadu na hřišti ve vnitrobloku za domovem Srdíčko, kde se sešly desítky dětí s rodiči.Odtud totiž vedla trasa strašidelného lampionového průvodu. Po přivítání všech zúčastněných směřoval průvod ke škole, kde byl připraven program plný strašidelných básniček, písniček a tanečků. A aby dětem nebylo v tomto podzimním počasí chladno, čekalo na ně po skončení programu občerstvení v podobě horkého ovocného čaje a různých sladkých dobrot.

 Děkujeme všem,kteří se na letošním průvodu podíleli a doufáme, že se v hojném počtu sejdeme i v příštím roce.

 

Prosinec

12. 12. Filmové představení v kině Lucerna "Maxinožka". 

 

Kouzla Vánoc

Je úterý 19. prosince a do Štědrého dne chybí jen několik dnů. Aby jsme dětem zpříjemnili čekání na Vánoce, připravili jsme pro ně v prostorách školní chodby deset stanovišť, na kterých plnily ůkoly s vánoční tématikou, např. ulov kapra, poznej vánoční ovoce, jaké jsou vánoční tradice, hledej soba.... Za správné řešení obdržely do startovní karty obrázek vánoční baňky. Děti byly šikovné, po splnění všech úkolů si přicházely pro sladkou  a plně zaslouženou odměnu.

 

Leden

Vystoupení kouzelníka

Kouzla, iluze, magie, k tomu pořádná porce dobré nálady a skvělá zábava. Tak můžeme popsat kouzelnický program, se kterým nás v úterý 16. ledna navštívil kouzelník Katonas. Do své show interaktivně a vtipně zapojoval děti a tím umocnil jejich zážitek z kouzelnického vystoupení. Na závěr si každý mohl odnést zvířátko z nafouknutého balonku.

 

Superstar

30. ledna se v jídelně naší školy odehrávala celodružinová soutěž o nejlepší zpěváčky naší školní družiny - Superstar. Soutěžily děti 1. - 4. třídy v sólovém zpěvu. Cílem bylo podpořit u dětí zájem o zpěv, nebát se vystoupit před kolektivem a v neposlední řadě si zpříjemnit odpoledne. Porota měla velmi těžký úkol vybrat ty nejúspěšnější. Obecenstvo odměňovalo soutěžící bouřlivým potleskem a tak vlastně zvítězili všichni....

 

Únor

Karneval

13. února se v naší školní družině konal tradiční karneval. O tom, že patří k nejoblíbenějším akcím, svědčilo velké množství úžasných masek, které se představily v úvodním defilé. Díky ozvučení tělocvičny - panem Šatným - si mohly děti skvělě zatančit. Oživením karnevalového veselí byly i společenské hry, které si všichni s velkou chutí zahráli.

14. 2. Obvodní kolo Superstar 1. - 2. tříd

 

20. 2. Filmové představení v kině Lucerna "Paddington 2". 

 

21. 2. Obvodní kolo Superstar 3. - 4. tříd

 

Březen

 

7. 3. Městské kolo Superstar

 

13. 3. Filmové představení v kině Lucerna "Ferdinand".

 

14. 3. Obvodní kolo v plavání

 

Ze života ptačí říše

S příchodem jara jsme v naší šk. družině navázali na již tradiční "Týden s ..." V týdnu od 19. do 23. března nás provázeli ptáčci. Abychom se s nimi seznámili co nejlépe, na úvod celé akce jsme zvolili čtení. V úterý jsme ptáčky malovali nebo vybarvovali podle chuti a dovednosti dětí. Ve středu jsme ptáčky poznávali a čtvrtek patřil vyrábění. Celý týden jsme zakončili hrátkami. Věříme, že akce splnila náš cíl, hravě a nenásilně se přiblížit přírodě, uvědomit si, proč je potřeba o ni pečovat a chránit ji.

 

Velikonoční vítání jara

 27. března se v naší školní družině konala akce s názvem VELIKONOČNÍ VÍTÁNÍ JARA. Trochu jsme očekávali, že bude v tomto termínu již hezké počasí a děti se budou moci rozprchnout po stanovištích na školním hřišti. Opak však byl pravdou. Jak vděčni jsme byli za teplo a sucho na školních chodbách. Stanovišť bylo mnoho a byla opět různorodá. Děti luštily přesmyčky s jarní tematikou, pletly pomlázky, razítky a barvami zdobily vajíčka, na lžíci přenášely pomyslné vajíčko nebo se téměř převtělily v zajíčky a skákaly jako o závod. Také si, alespoň na obrázcích, připomenuly, jak vypadá jarní krajina, jaké známe rituály při loučení se se zimou a vítáním jara a zopakovaly si některé z velikonočních koled, které budou brzy již potřebovat.

 

Duben

 

10. 4. Filmové představení v kině Lucerna "Pračlověk".

 

Atletický trojboj

V úterý 17.dubna se školní hřiště hemžilo atletickými borci. Soutěžili ve třech atletických disciplinách: skoku do dálky, běhu na 50metrů a hodu kriketovým míčkem. Vítězové z každé kategorie byli odměněni diplomy a drobnými cenami. A ti nejlepší budou naši školní družinu reprezentovat v obvodním kole na ZŠ Vejrostova 30.května.

 

Květen

 

Den Země

3. května připravili žácí z 2. stupně na školním hřišti pro děti ze školní družiny různé úkoly týkající se života na zeměkouli. Např. najdi zvíře, poznávání ptáků, rostlin, hrátky s moukou, opičí dráha, zatloukání hřebíků, farma, najdi zvíře... Hezké odpoledne podtrhlo krásné počasí a dobrá nálada.

 

15. 5. Filmové představení "Králíček Petr".

 

Obvodní kolo v atletice

Ti nejúspěšnější sportovci reprezentovali naší školní družinu  v obvodním kole atletického trojboje, který se konal 16. května na ZŠ Vejrostova. 

 

Staré pověsti české

29. května jsme zavítali do časů dávných českých dějin. Na deseti stanovištích jsme šli cestou pověstí - vydali se do neznáma hledat novou zemi, prošli posvátným hájem, společně s kněžnou Libuší věštili budoucnost, s Bivojem lapili divokého kance. Zapojili se do dívčí války, s Šemíkem a Horymírem projeli nebezpečnou cestou. Učili se výcviku, podobně jako v době Lucké války, s Bruncvíkem porazili draka. Poznávali národní symboly a na závěr jsme si všechny poznatky upevnili formou zábavného testu.

 

Obvodní výstava

Od 3. do 31. 5. proběhla v prostorách cukrárny Smile v Bystrci obvodní výstava výtvarných a literárních prací dětí škoních družin na téma "Dobrodružství, napětí najdeš v knížkách pro děti".

 

Červen

12. 6. Filmové představení v kině Lucerna "Coco".

 

Všemi smysly

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
21.11. Filmové představení v kině Lucerna "Esa z pralesa". Do kina odcházíme ve 13.45 hodin, návrat po 16té hodině. Děti, které se filmového představení nezúčastní, odchází ze ŠD do 13.30 hodin.