• Školní merch spuštěn!!!

• 13. 10. 2024
          • Na webu https://zmerch.it/zsbabak si již můžete objednat školní mikinu, tričko nebo čepici. Vzorky textilu jsou k prohlédnutí a vyzkoušení připraveny na vrátnici školy. Všechny důležité informace naleznete na letáčku, na objednávkovém webu či v předchozí novince.

• Školní merch

• 9. 10. 2024
          • V řádu několika dnů bude spuštěn 🎉 objednávkový web našeho hustokrutopřísného školního merche👕! Nepropásněte proto tuto jedinečnou příležitost pořídit si školní mikinu, tričko nebo kšiltovku. Dalších možností k objednání bude málo, protože objednávkový web bude spouštěn maximálně 2x ročně (btw. blíží se Vánoce🎄 😊).

Vzorky textilu postupně představíme ve všech třídách.

Textil bude vždy od 11:40 hod. 🕦 k dispozici na vrátnici, kde si jej budete moci prohlédnout 🤓a vyzkoušet.

Po dohodě s firmou YOUNGPRIMITIVE s.r.o. jsme omezili finální výběr barev. Ten poté naleznete na objednávkovém webu a na letáčcích (nenechte se zmást barevnou škálou vzorků, které jsou určené především pro výběr správné velikosti!).

Přesné informace k objednávkám obdržíte na začátku příštího týdne přes Edupage.

• Halloween na Babákovi 🎃

• 8. 10. 2024
          • Rádi bychom Vás pozvali na další Halloween, který proběhne ve středu 23. 10. 🧟‍♀️ Akce se bude konat před budovou školy v čase 17:00 - 19:00 hod. Těšit se můžete na rozsvěcení dýní, soutěž o nejlepší masku, malování na obličej a strašidelnou stezku odvahy 👻. Pro zahřátí doporučujeme ochutnat dýňovou polévku, teplý mošt a spoustu strašidelných dobrot 🎃. Pod tímto odkazem můžete zhlédnout video upoutávku https://www.youtube.com/watch?v=NHnG72oX37c Moc se na Vás těšíme🧡!

• DEN DUŠEVNÍHO ZDRAVÍ

• 7. 10. 2024
          • Na čtvrtek 10. 10. 2024 připadá Světový den duševního zdraví, který si připomeneme i u nás ve škole. Cílem je si uvědomit, že duševní zdraví je stejně důležité jako to fyzické, a zjistit, jak je o něj možné pečovat.

Ve škole budou nachystané tématické aktivity, do kterých bude možné se během přestávek zapojit. Součástí bude den otevřených dveří u školní psycholožky, kdy budou mít žáci prostor prozkoumat její pracovnu a zeptat se na to, co je zajímá.

• FOTOGRAFICKÁ SOUTĚŽ

• 17. 9. 2024
          • Vyhlašujeme 3. ročník fotografické soutěže pro 2. stupeň s podtitulem Příroda zblízka. Pokud rádi fotíte, zapojte se a zasoutěžte si o pěkné ceny! Vaším úkolem tentokrát bude vyfotit tzv. makro fotku v přírodě. Jedná se o fotku, která zachycuje detail foceného předmětu tak, jak to například vidíte na našem plakátu. Fotky do soutěže můžete zasílat do konce října paní učitelce Daňkové nebo paní učitelce Tejkalové. Každý může poslat maximálně 2 fotografie. Zaslaná fotka musí být v takovém formátu, aby se při zvětšení na A4 nerozmazala. Těšíme se na Vaši tvorbu!

• Koncert s divadelním představením

• 11. 6. 2024
          • Srdečně Vás zveme na koncert pěveckých sborů Hvězdičky (1. ročník), Perličky I (2. ročník), ROSA (5. - 9. ročník) a divadelní představení "Zlatovláska", které připravili herci z dramatického semináře a pěvecký sbor Perličky II (3. a 4. ročník). Více informací níže.

• Den bez mobilů

• 11. 6. 2024
          • Ve čtvrtek 20. 6. proběhne pro všechny žáky projektový "Den bez telefonů", během kterého bude omezeno používání mobilních telefonů. Den realizujeme jako podporu k následujícímu školnímu roku, od kterého chystáme omezení používání telefonů a chytrých zařízení ve škole. 1. - 4. ročníky čeká v tento den práce s knihou Oflajňák, která žáky provede světem nástrah technologií. Pro 5. - 8. ročníky jsme si připravili blokovou výuku, v níž se na celou problematiku online světa budou moci podívat z různých úhlů pohledů. Žáci tak zažijí program s odborníky z organizace Replug Me, zúčastní se přírodovědného a humanitní bloku i bloku deskových her.

• Žáci přijatí do 1. ročníku

• 22. 5. 2024
          • Vážení rodiče,

k dnešnímu datu se nám podařilo přijmout všechny děti ze spádové oblasti. "Nespádoví" žáci, kteří mají na naší škole sourozence, nebyli přijati všichni, proběhlo losování a doufáme, že po ukončení přijímacího řízení na všech brněnských školách se ještě nějaká místa uvolní a budeme tak moci přijmout všechny děti, jejichž sourozenci naši školu již navštěvují. Zároveň prosíme rodiče, jejichž děti byly přijaty na více škol, aby nám v nejbližší době oznámili svoje rozhodnutí.

Děkujeme za pochopení.

Seznam žáků (podle registračních čísel) přijatých do 1. ročníku od 1. 9. 2024 naleznete v přiloženém souboru.

Seznam_prijatych_zaku_2024-2025.pdf

• NO BACKPACK DAY

• 21. 5. 2024
          • V pátek 31. 5. se uskuteční NO BACKPACK DAY. Jedná se o akci ke Dni dětí, kterou připravuje školní parlament. V tento den mají žáci za úkol přinést si školní pomůcky v čemkoliv, jen ne ve svém obvyklém batohu nebo tašce. Originalitě se meze nekladou. Každou třídu pak čeká program na školním hřišti. Videopozvánku můžete zhlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=ZXcfObJ52JQ

• Svátek matek

• 12. 5. 2024
          • Všem maminkám přejeme k dnešnímu svátku jen to nejlepší! Jako poděkování za veškerou lásku a péči posíláme píseň, na jejímž natáčení se ve spolupráci se ZUŠ Veveří podílel pěvecký sbor ROSA i sólisté z řad našich žáků.