• Naši mistry okresního finále v házené

• 26. 2. 2020
          • V úterý 25. 2. 2020 se v hale Tatran Bohunice konalo Okresní finále v házené chlapců a dívek III.kategorie. V konkurenci pěti škol naše družstvo ve složení Kryštof Bartoš, Lukáš Koukal, Pavel Procházka, Vojtěch Širůček, Cyril Troneček, Robert Vaněk (vše 7.C), Ondřej Kunetka, Šimon Matějek (7.A), Max Dolnik a Filip Osvítil (6.B) vybojovalo 1.místo a postupuje tak do krajského finále. Blahopřejeme a budeme držet palce v dalších bojích!

• Judistický workshop na naší škole

• 24. 2. 2020
          • Druhý únorový týden proběhl v hodinách tělocviku judistický workshop pro všechny žáky prvního stupně. Akci pořádala nová sportovní značka AIM, která v létě organizuje příměstské tábory pro děti. Hodiny probíhaly pod vedením zkušeného judisty a našeho českého reprezentanta – Daniela Pochopa. Ten s dětmi prošel jak základy správné rozcvičky, tak jednoduché chmaty a nechyběly ani hry, kterými byl celý program proložen. Na závěr si děti mohly zkusit to, co se mnohým borcům doteď nepovedlo: dostat Dana na lopatky. Žákům i učitelům se workshop moc líbil a doufají, že se sportovci zase brzy vrátí.

V rámci táborů se děti můžou těšit:       na atraktivní sporty se zkušenými trenéry

slavné sportovní osobnosti

spoustu nezapomenutelných zážitků a zkušeností

Pro více informací navštivte webové stránky: http://weareaim.cz/kempy/

• Masopustní týden

• MASOPUSTNÍ TÝDEN

pro žáky a učitele

24. 2. – 28. 2. 2020

pondělí: Den podomácku / úterý: Den veselých ponožek / středa: Den elegance/ čtvrtek: Den naruby/ pátek: Den s čepicí či s kloboukem

Tato akce žákovského parlamentu je jako každý rok zcela dobrovolná.

• Brněnské kolo Olympiády v anglickém jazyce

• 14. 2. 2020
          • Ve čtvrtek dne 13. 2. 2020 se konalo brněnské kolo Olympiády v anglickém jazyce zaměřené na konverzaci. V mladší kategorii (žáků 6. a 7. tříd) se umístila na nádherném druhém místě Alice Hofmannová ze 7.C. Ve vyšší kategorii (žáků 8. a 9. tříd) obsadila - vzhledem k také velmi početné a kvalitní konkurenci - Julie Jungmannová krásné 9. místo. Gratulujeme oběma dívkám a přejeme všem našim dětem úspěchy při učení a hlavně použití cizích jazyků!

• Školní kolo recitační soutěže

• 11. 2. 2020
          • V pátek 7. 2. 2020 se uskutečnilo školní kolo recitační soutěže. Tato soutěž patří mezi oblíbené, zejména mezi mladšími dětmi. Letos byla celková úroveň soutěže vysoká. Rádi bychom vyzvedli výkony našich nejmladších prvňáčků, kteří recitovali velmi hezky - nahlas a plynule. Některé výstupy měly pobavit jako například výstup dvou žáků z 8. C, kteří se vrátili až k Shakesperově Romeovi a Julii. Některé zase dokázaly dojmout a zapůsobit na city. Pro porotu nebylo jednoduché vybrat ty nejlepší. Děkujeme všem recitátorům a příští rok se opět těšíme na příjemné setkání. Učitelé ČJ

• Valentýnská přestávka

• 11. 2. 2020
          • V pátek 14. 2. se bude konat další akce školního parlamentu s názvem Valentýnská přestávka. O velké přestávce budou na chodbách školy k dispozici prázdné valentýnky, na které děti můžou psát pozitivní vzkaz pro konkrétní osobu na škole. Žáci z parlamentu pak budou valentýnky roznášet do tříd.

• Beseda s Městskou policií Brno

• 7. 2. 2020
          • Během ledna a února proběhly ve všech třídách na prvním stupni besedy s Městskou policií Brno. Třídy navštívili strážníci, kteří dětem připomněli základní bezpečnostní pravidla v silničním provozu, probrali několik důležitých dopravních značek a upozornili na důležitost používání reflexních prvků. Děti si také připomněly důležitá telefonní čísla na integrovaný bezpečnostní systém. U starších žáků se strážníci pak zaměřili na téma šikany a kyberšikany. Poutavě žákům vyprávěli skutečné příběhy dětí, které se obětmi šikany či kyberšikany staly. Vysvětlili žákům, jak postupovat v situacích, kdy se v jejich okolí něco podobného děje.

Děkujeme MP Brno za vynikající program pro všechny děti z prvního stupně.